Marketing fundacji i stowarzyszenia | Borbis Media

Organizacje pozarządowe, do których zaliczamy fundacje i stowarzyszenia to instytucje działające na zasadach non-profit. Oczywistym jest, że specyfika ich funkcjonowania różni się znacznie od sposobu działania przedsiębiorstw komercyjnych. Marketing fundacji i marketing stowarzyszenia pomimo tego nie odbiegają znacznie od strategii ustalonej dla przedsięwzięć biznesowych. NGO nie sprzedaje produktów czy usług, ale również musi promować swoją działalność, by efektywnie pozyskiwać sponsorów, darczyńców i realizować swoje cele statutowe. Organizacje pozarządowe w pierwszej kolejności powinny skupić się na zdobyciu zaufania społecznego. Właśnie na tym czynniku bazuje strategia określająca marketing fundacji czy marketing stowarzyszenia.

Marketing organizacji pozarządowych powinien być ukierunkowany na budowanie wizerunku organizacji społecznie odpowiedzialnej i użytecznej.

Przygotowaliśmy zestaw nowoczesnych rozwiązań marketingowych, które dedykowane są właśnie dla organizacji pozarządowych jako instytucji zaufania społecznego. Proponujemy ofertę określającą promocję fundacji i promocję stowarzyszenia.

 

fundacjeWspieramy działania o szczególnym znaczeniu społecznym, wiedząc, jak istotne jest ich właściwe promowanie. Korzystamy z najlepszych narzędzi marketingowych dla działalności organizacji pozarządowej, oferując kompleksowy marketing fundacji i stowarzyszeń.

 

Strona internetowa z optymalizacją oraz jej pozycjonowanie

Coraz więcej Polaków traktuje internet jako podstawowe źródło informacji na temat działalności przedsiębiorstw, a także fundacji i stowarzyszeń. Bardzo ważne jest to, aby strona internetowa placówki była nie tylko atrakcyjna wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalna i kompletna.

Przygotujemy profesjonalną stronę internetową, dzięki której wszystkie osoby, chcące wyszukać informacji na temat fundacji bądź stowarzyszenia otrzymają kompetentne i wyczerpujące informacje. Zadbamy o wszystkie aspekty strony – będzie czytelna, prosta w obsłudze, a jednocześnie skutecznie oddziałująca na internautów. Stanie się najlepszym narzędziem marketingowym, które skutecznie zwróci uwagę darczyńców i sponsorów. Optymalnie dobrane treści pomogą w skutecznej promocji. Odpowiednia strona internetowa to najlepsza reklama fundacji i reklama stowarzyszenia.

Układ strony przedszkola

Stworzymy czytelną i atrakcyjną wizualnie stronę internetową (również pod kątem jej struktury i funkcjonalności).

Obsługa CMS

Kompleksowo zajmiemy się obsługą strony lub przeszkolimy pracowników fundacji bądź stowarzyszenia w tym zakresie.

Domena strony internetowej

W przypadku braku domeny wybierzemy odpowiednią i zajmiemy się jej rejestracją

Zoptymalizujemy tworzoną przez nas stronę pod względem jakości kodu oraz treści, po to aby była atrakcyjna dla użytkownika i przyjazna dla mechanizmów wyszukiwarek internetowych – a tym samym, by częściej i chętniej trafiali na nią użytkownicy.

Jako usługi dodatkowe proponujemy hosting, czyli utrzymanie zasobów strony oraz jej pozycjonowanie na wspólnie wybrane frazy (doradzamy w wyborze najlepszych fraz).

 

Dedykowany pakiet usługi netAsystent

Organizacje pozarządowe powinny nieustannie aktualizować dane dotyczące swojej działalności w sieci. Tylko dzięki działaniom i odpowiedniej strategii marketingowej nastawionej na utrzymywanie świeżych informacji o działalności, trafią do odpowiedniej grupy odbiorców.

Dedykowany pakiet naszej autorskiej usługi netAsystent dzięki swojemu szerokiemu działaniu pozwala na rozprzestrzenienie informacji o działalności organizacji pozarządowej w sieci.

Działania netAsystenta obejmują:

1
utworzenie wpisów w odpowiednich katalogach – również w tych związanych z działalnością pozarządową,
2
utworzenie internetowych wizytówek na wybranych portalach – zarówno dotyczących NGO jak i ogólnopolskich i lokalnych,
3
stworzenie i dodanie galerii zdjęć z życia organizacji pozarządowej,
4
stałę dodawanie ogłoszeń na temat prowadzonych działań i najnowszych projektów.

 

Obsługa fundacji czy stowarzyszenia w social media

Social media to obecnie najbardziej skuteczny sposób komunikacji z odbiorcami, również z tymi, którzy są zainteresowani działalnością NGO. Internauci cenią sobie możliwość stałego i bezpośredniego kontaktu z organizacją.

Komunikacja w ramach social media musi być umiejętnie prowadzona. Dotarcie do odpowiednich sponsorów i darczyńców, a także zainteresowanie pozostałych osób działalnością organizacji pozarządowych wymaga zdecydowanych działań. Marketing dla NGO powinien być przeprowadzony na określonych zasadach.

Ikona Facebook

Organizacja pozarządowa na Facebooku

Proponujemy utworzenie strony fanowskiej na Facebooku, a także na społecznościowych portalach biznesowych – GoldenLine czy LinkedIn.

Strona fanowska fundacji (fanpage fundacji) na Facebooku jest idealnym miejscem do publikowania informacji na temat bieżących projektów NGO, aktualności, prowadzonych działań. Umożliwia także nieustanny kontakt z osobami, które są zainteresowane działalnością organizacji.

Fanpage umożliwia komunikację z zainteresowanymi użytkownikami, przekazywanie im najświeższych informacji o działaniach fundacji czy stowarzyszenia, a także publikację zdjęć czy filmów z organizowanych wydarzeń. W zależności od potrzeb stworzymy dedykowane zakładki czy jako usługę dodatkową, aplikacje – wszystko po to, aby strona fanowska była nie tylko praktyczna, ale także atrakcyjna dla internautów.

Strona na portalu społecznościowym to przede wszystkim dobre miejsce do komunikacji. Dzięki niej użytkownicy będą w stałym kontakcie z organizacją pozarządową, co wpływa na przejrzystość jej działalnośći.

Ikona bloga

Blog fundacji, stowarzyszenia

Prowadzenie bloga organizacji pozarządowej to bardzo efektywna promocja działalności. Z pewnością przyczyni się do zbudowania wizerunku profesjonalnej i rzetelnej organizacji.

Zajmiemy się nie tylko przygotowaniem strony bloga, ale także publikacją odpowiednich treści. Będziemy regularnie zamieszczać unikatowe artykuły, dotyczące specyfiki działalności danej fundacji czy stowarzyszenia. Czytelnikami takiego bloga będą z pewnością także darczyńcy i sponsorzy. Odpowiednia strategia marketingowa pomoże zbudować zaufanie i podnieść renomę instytucji. Dodatkowo rzetelne prowadzenie bloga wpłynie na pozyskanie odpowiednich darczyńców, którzy będą zainteresowani współpracą z placówką innowacyjną i rzetelnie przygotowaną do swojej pracy.

 

Tworzenie kampanii i akcji promocyjnych organizacji pozarządowej

W naszej działalności skupiamy się głównie na marketingu internetowym, jednakże potrafimy kompleksowo zająć się także stworzeniem kampanii i akcji promocyjnych. Stworzymy kampanię bądź akcję promocyjną od podstaw i będziemy koordynować każdy jej etap. Mamy doświadczenie w tego typu działaniach. Zrealizujemy wszystkie założenia w ramach określonego budżetu.

Kampanie i akcje promocyjneKampanie i akcje promocyjne NGO powinny być realizowane w odpowiedni sposób – fundacje i stowarzyszenia muszą przede wszystkim skupić się na zdobyciu zaufania społecznego i pozyskaniu odpowiednich darczyńców. Zaproponujemy działania, które na pewno zwrócą uwagę na problem, którego kampania będzie dotyczyć.

Cenimy Twój czas. Zainteresowany naszą ofertą? [contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]