Super Bowl 2019 – przegląd najdroższych reklam świata

7 luty 2019 | Kategoria: Świat reklamy

Super Bowl 2019 już za nami. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczny finał amerykańskiej ligi futbolu, nazywany często nieformalnym świętem narodowym cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Najważniejsze sportowe widowisko w USA to jednak nie tylko emocjonująca rozgrywka, lecz także wyjątkowa okazja do promowania znanych i lubianych marek. Oto przegląd najlepszych i najdroższych reklam świata wyemitowanych podczas ostatniego Super Bowl.  

Podczas rozegranego 3 lutego meczu w Atlancie zmierzyły się ze sobą drużyny New England Patriots i Los Angeles Rams. Ostatecznie wygrał pierwszy z wymienionych zespołów, ale najciekawsze fragmenty starcia zostały przyćmione przez wyczekiwany blok reklamowy zaprezentowany w czasie przerwy (warto dodać, że 30 sekund spotu kosztowało ponad 5 milionów dolarów).

Które reklamy zasłużyły na szczególne wyróżnienie:

1. Amazon Alexa

Reklama inteligentnego systemu zarządzanego głosem przedstawia zabawne sytuacje wynikające na przykład ze zrozumienia przez Alexę psiego szczekania. W spocie wzięli udział Harrison Ford i Forest Whitaker, natomiast w tle usłyszymy znany przebój zespołu Queen.

2. Pampers

To jedna z najbardziej udanych i urzekających reklam tegorocznego Super Bowl. W temat przewijania maluchów śpiewająco wprowadzają Adam Levine i John Legend.

3. Planters

Spot w sensacyjnym i amerykańskim stylu zachęca do zakupu orzeszków, oprócz efektów widzów przekonują dodatkowo Charlie Sheen oraz baseballista Alex Rodriguez.

4. Hyundai

W jaki sposób połączyć reklamę nowoczesnych aut i windę? Oto doskonały przykład:

5. Olay

Choć z pozoru kremy przeciwzmarszczkowe i horror nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego, ta reklama pokazuje, że może być zupełnie inaczej. Wszystko za sprawą Sary Michelle Gellar w głównej roli.

6. M&M’s

Uwielbiane czekoladowe kulki w scenie kłótni, którą ostatecznie rozstrzyga Christina Applegate.

7. HBO

Spot, który z pewnością ucieszył wszystkich miłośników Gry o Tron, ponieważ stanowił jednocześnie trailer pierwszego odcinka zbliżającego się, nowego sezonu serialu. Uważni widzowie dostrzegą ponadto reklamę amerykańskiego piwa Bud Light.

8. Colgate

Reklama popularnej pasty do zębów z udziałem aktora, Luke’a Wilsona, który prowadzi rozmowy bez zachowania stosownego dystansu.

9. Pringles

Gdyby ktokolwiek wątpił w różnorodność smaków tych chipsów, ta reklama powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.

10. Microsoft

Bez udziału celebrytów, jednak w prospołecznej konwencji. Wszystko dzięki reklamie produktu zapewniającego niepełnosprawnym dzieciom radość z gry na Xboxie.

11. Dorito’s

Ponownie spot reklamujący chipsy, tym razem w rytmie przeboju nieco zapomnianego zespołu Backstreet Boys oraz amerykańskiego rapera  Chance’a the Rappera.

12. Bubly

Na zakończenie orzeźwiająca mieszanka z bąbelkami i dodatkiem gry słów, czyli Michael Bublé promujący znaną markę Bubly Sparkling Water.

Przedstawione powyżej przykłady reklamowych nowinek z Super Bowl 2019 z całą pewnością zwróciły uwagę odbiorców na całym świecie. Wydaje się, że jak zawsze największym powodzeniem cieszyły się spoty, w których wystąpiły znane i lubiane twarze. Na komercyjny sukces wpłynęło także wykorzystanie znanych, muzycznych hitów.

Skomentuj

Share Button

Borbis Media na Facebooku

Polub naszą stronę i bądź na bieżąco