Spersonalizowany adres URL na Google Plus - Borbis Media już go ma! | Borbis Media

Spersonalizowany adres URL na Google Plus – Borbis Media już go ma!

30 Październik 2013 | Kategoria: Social media

Google wprowadziło spersonalizowane adresy URL dla stron firmowych w swoim serwisie społecznościowym już jakiś czas temu. Adres ten jest krótki, łatwy do zapamiętania, a tym samym umożliwia szybsze odnalezienie strony przez użytkowników. Funkcja ta jest jednak dostępna tylko dla określonej grupy stron. W ostatnim czasie coraz więcej menedżerów stron firmowych otrzymuje wiadomość od Google, która umożliwia skrócenie adresu URL. My również taką wiadomość otrzymaliśmy.

Już od dziś znajdziecie naszą stronę na Google+ klikając na link: google.com/+borbisPL

Jakie są warunki przyznawania spersonalizowanych adresów URL?

W przypadku profili osobistych konto powinno być otwarte min. 30 dni wcześniej, mieć ustawione zdjęcie profilowe oraz co najmniej 10 obserwatorów.

Strony lokalne Google+ mogą otrzymać niestandardowy adres URL, jeżeli są stronami firm zweryfikowanych przez Google oraz świadczą usługi lokalnie. Strony nielokalne powinny zawierać link do witryny firmowej.

Google informuje, że możliwość ustawienia krótkiego adresu może dostać każdy, kto spełnia te warunki. Jeżeli nie otrzymaliście wiadomości od Google, wystarczy wejść w zakładkę „O stronie” na stronie firmowej („O mnie” na profilu prywatnym) i tam kliknąć na opcję „Wybierz URL”.

My otrzymaliśmy następującą wiadomość:

Wiadomość Google Plus

Po kliknięciu na opcję „Wybierz URL” pojawia się okno z wyborem adresu URL. Wybór należy zatwierdzić – Google proponuje adres lub daje możliwość wyboru z kilku proponowanych adresów.

Wybór krótkiego adresu URL Google Plus

Jak zmienić przyznany adres URL?

Zmiany w adresie URLGoogle przyznało nam adres …/+BorbisPl. Menedżer strony może dokonać zmiany adresu, jednak tylko w zakresie zmiany wielkości liter, znaków akcentowanych lub diakrytycznych. My postanowiliśmy zmienić adres na …/+borbisPL. By dokonać zmiany, po zatwierdzeniu przyznanego adresu, należy przejść do sekcji „Linki” w profilu osobistym Google+ lub „URL Google+” w zakładce „O stronie” w przypadku stron firmowych. Co istotne, zmiany można dokonać tylko raz. Zatwierdzony adres jest ostateczny.

Cieszymy się, że Google postanowił udostępnić tę funkcję szerszemu gronu użytkowników. Krótkie adresy URL są korzystniejsze również ze względów wizerunkowych i promocyjnych – łatwiej je publikować w materiałach informacyjnych i reklamowych.

Share Button

Borbis Media na Facebooku

Polub naszą stronę i bądź na bieżąco