Borbis Media partnerem rozwojowym oprogramowania e-sklepów OpenCart | Borbis Media

Borbis Media partnerem rozwojowym oprogramowania e-sklepów OpenCart

11 październik 2013 | Kategoria: Co u nas

OpenCart to rozwiązanie typu open source dla sklepów internetowych. OpenCart jest uważany za jedno z najefektywniejszych oprogramowań e-sklepów i cieszy się wielką popularnością. Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy jednym z dwóch partnerów rozwojowych tego oprogramowania w Polsce – wdrożenia i modyfikacje OpenCart już na stałe wprowadzamy do wachlarza naszych usług.

OpenCart został stworzony w 2006 przez Daniela Kerra. Jego struktura opiera się na Frameworku MVC, co pozwala na wprowadzanie zmian, kreowanie oraz implementacje nowych funkcjonalności – opcje te mogą być efektywnie wykorzystane przez specjalistów, którzy pomogą w odpowiednim przystosowaniu sklepu internetowego do wymagań odbiorcy.

Oprogramowanie open source – znaczenie dla właściciela e-sklepu

Open source - otwarte oprogramowaniaWedług badań Cube Research blisko 60% właścicieli sklepów internetowych stawia sobie za priorytet pozyskanie nowych klientów. Oznacza to, że branża e-commerce stawia przede wszystkim na rozwój i implementacje innowacyjnych technologii. Nie oznacza to jednak, że wszystkie sklepy internetowe w Polsce działają na najwyższym poziomie. Inne badania, przeprowadzone przez Usability LAB oraz portal eKomercyjnie.pl, pokazują, że dostępność witryn czy ich odporność na błędy kształtują się na średnim poziomie, sięgającym niewiele ponad 50%. OpenCart (podobnie jak WordPress, który również jest rozwiązaniem typu open source) może zmienić te statystyki.

Open source (pol. otwarte oprogramowanie) oznacza otwartość kodu dla wszystkich użytkowników. Rozwiązania e-commerce typu open source to przede wszystkim większe bezpieczeństwo dla poprawnego działania sklepu internetowego. Do kodu źródłowego dostęp mają wszyscy, co oznacza, że jednocześnie sprawdzany jest przez tysiące użytkowników (programistów) na całym świecie. W konsekwencji  wszelkie błędy są praktycznie natychmiast wykrywane i poprawiane. To właśnie dlatego rozwiązania typu open source są dużo bardziej niezawodne niż oprogramowanie zamknięte.

OpenCart – dlaczego jeden z najlepszych?

OpenCart jest jednym z najpopularniejszych i najlepszych oprogramowań sklepów internetowych na świecie. Jego twórcy stawiają przede wszystkim na funkcjonalność i prostotę – dlatego obsługa panelu administracyjnego wdrożonego sklepu jest intuicyjna i nie sprawi problemu nawet osobom, które nie są zaznajomione z wiedzą informatyczną.

Sklep internetowy - oprogramowanie

Oprogramowanie sklepu internetowego jest dostępne w języku polskim, co jest niewątpliwym atutem. Jest to rozwiązanie bardzo dynamicznie rozwijane i aktualizowane, co przekłada się na jego funkcjonalność (oprogramowanie oferuje takie funkcje jak obsługa różnych form płatności, w różnych walutach, tworzenie promocji czy dodawanie kuponów rabatowych). Ponadto, w związku z tym, że jest to rozwiązanie typu open source, pozwala na dowolne dostosowanie i modyfikację kodu, również jego rozbudową w zależności od potrzeb konkretnego sklepu internetowego. OpenCart może pochwalić się imponującą liczbą modułów i dodatków.

Jako partner rozwojowy, zapewniamy nie tylko wdrożenie oprogramowania, dostosowanie odpowiednich modułów i ich modyfikację, ale także kompleksowe wsparcie OpenCart. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie stworzymy doskonale działający e-sklep, który będzie nie tylko atrakcyjny wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalny dla użytkownika i administratora sklepu.

 

Share Button

Borbis Media na Facebooku

Polub naszą stronę i bądź na bieżąco