Ukryte emotikony na Google Hangouts | Borbis Media

Ukryte emotikony na Google Hangouts

18 grudzień 2014 | Kategoria: Social media

Zapewne wszyscy, którzy korzystają z poczty Gmail, nie raz komunikowali się ze znajomymi za pośrednictwem aplikacji Google Hangouts, działającej w obrębie wspomnianej skrzynki pocztowej. Twórcy czata przygotowali dla swoich użytkowników kilka ukrytych, zabawnych emotikon, które ostatnio odkryte przez borbisową ekipę, zabrały im z życia kilkanaście cennych minut pracy.☺

HappybirthdayCo ciekawe, atrakcja ta wprowadzona została już dawno dawno temu. Teraz nowa aktualizacja wprowadza kolejne rozbrajające emotki. Cała sztuczka polega na wpisaniu odpowiednich komend w okienko czata i wciśnięciu entera – wówczas typowe dla Google Hangouts emotikony ożyją, wyświetlając się zarówno u osoby wysyłającej, jak i otrzymującej wiadomość.

Dla przykładu, wpisując kod „happy birthday” można spodziewać się, że w okienku czata pojawi się tort lub prezent. Wywołać można także m.in. nieśmiałego dinozaura, stado kucyków pony czy rozwścieczony tłum ludzi z widłami. Trzeba przyznać, że przyczynić się do (u)śmiechu u osoby po drugiej stronie monitora nie jest trudno.

Wszystkie komendy znaleźć można poniżej:

/ponies

przez okienko czata przebiega kucyk pony

/ponystream

przez okienko przebiega stado kucyków pony
aż do odwołania (wyłączenia okienka rozmowy)

/pitchforks

przez okienko przebiega wściekły tłum z widłami

/bikeshed

zmiana koloru tła okienka czatu

/shydino

w okienku pojawia się mały, nieśmiały dinozaur

↑↑↓↓←→←→ba

zmiana tła okienka czatu na krajobraz

Warto wiedzieć, że kody sprzed aktualizacji wymagają poprzedzenia ich slashem „/”, muszą być także wysyłane jako oddzielna wiadomość, po aktualizacji z kolei mogą być wpisywane także w środku zdania i bez slasha.

hahahaha
hehehehe
rofl
imao

wszystkie te komendy wywołują śmiejącego się emota

woohoo
woot
yay

wszystkie te komendy wywołują motywującego emota

happy birthday

życzenia urodzinowe

Hangouts emojis

Funkcje te niestety nie działają w połączeniach wideo i na urządzeniach przenośnych. Być może niebawem ulegnie to zmianie, póki co każdy zna już sposób na to, by ożywić nudne rozmowy lub wypełnić czas w pracy.☺

Share Button

Borbis Media na Facebooku

Polub naszą stronę i bądź na bieżąco